Tottenham – Man Utd, befasi në formacionet zyrtare – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Tottenham – Man Utd, befasi në formacionet zyrtare

17:01 | 13 Janar 2019

Tottenham Hotspur dhe Manchester Unitedi kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në Ligën Premier.

Djajtë e Kuq janë mysafirë të Spurs në ndeshjen derbi të javës së 22-të, e cila zhvillohet në Wembley me fillim nga ora 17:30.

Skuadra e drejtuar nga Ole Gunnar Solskjaer ka katër fitore radhazi nga ardhja e norvegjezit dhe pret fitoren e radhës apo më së paku një barazim.

Në anën tjetër, ekipi i Mauricio Pochettinos gjithashtu është në formë të mirë dhe pret rezultat pozitiv para tifozëve të tyre.

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të startojnë me formacionet më të mira të mundshme.

Tottenham: Lloris (C), Trippier, Alderweireld, Vertonghen, Davies, Winks, Sissoko, Eriksen, Dele, Son, Kane.

Man Utd: De Gea; Young, Lindelof, Jones, Shaw; Matic, Herrera, Pogba; Lingard, Rashford, Martial;

Komento: