Tottenham-Man Utd, shënohet goli i parë

18:19 | 13 Janar 2019

Në Premier League është duket zhvilluar derbi anglez mes Tottenhamit dhe Manchester United.

Në fakt, janë mysafirët të cilët kanë shënuar golin e parë në këtë takim përcjell ORAinfo.

United, ka arritur që përmes futbollistit Rashford të kalojë në epërsi ekipin e tij. Ai ka shënuar në minutat e fundit të pjesës së parë saktësisht në të 44”, pas assistit të bërë nga Pogba.

Skuadra e drejtuar nga Ole Gunnar Solskjaer ka katër fitore radhazi nga ardhja e norvegjezit dhe pret fitoren e radhës apo më së paku një barazim./ORAinfo/

Komento: