Tragjike: Shqiptari vret gruan 35-vjeçare në Itali – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Tragjike: Shqiptari vret gruan 35-vjeçare në Itali

09:43 | 24 Tetor 2022

E rëndë: Shqiptari vret gruan 35-vjeçare në Itali.

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Bolzano të Italisë.

Alexandra Elena Mocanu me origjinë rumune 35 vjeç është vrarë nga burri i saj shqiptar.

35-vjeçarja u vra në banesën e saj në Bolzano ku jetonte prej kohësh dhe punonte si banakiere.

Autoritetet italiane janë vënë në lëvizje në kërkim të bashkëshortit të saj Avni Mecjes shqiptar me origjinë.

Trupi i viktimës u gjet në banesën e saj pasi të afërmit lajmëruan policinë ndërsa shtuan se Mecje ishte deklaruar se ishte në kërkim.

Komento: