Trajneri i Real Madridit ‘drithëron’ Messin para përballjes – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Trajneri i Real Madridit ‘drithëron’ Messin para përballjes

13:41 | 05 Shkurt 2019

Trajneri i Real Madridit Santiago, ka një mesazh për Messin para përballjes.

Solari është deklaruar para përballjes së nesërme (e mërkure) ndaj Barcelonës.

Real Madrid dhe Barcelona do të përballen në kuadër të ndeshjes së parë në Kupën e Mbretit.

Santiago Solari ka thënë se është mirë që Leo Messi do të luajë në atë ndeshje.

“Është mirë që lojtarët më të mirë (Leo Messi) janë të gatshëm të luajnë”, tha trajneri argjentinas, përcjell lajmi.net.

“Natyrisht se asnjë lojtar nuk dëshiron ta humbet një përballje të tillë, andaj ne jemi të fokusuar që të nxjerrim një rezultat pozitiv”, ka shtuar më tej Solari.

Komento: