Trajneri i ri i Milanit, zbulon formacioni e “frikshëm” për sezonin e ri

13:12 | 03 Qershor 2019

Giampaolo, është në pozitë favorite për të marrë përsipër punën menaxheriale në Milan, pasi Gattuso dha dorëheqjen më parë këtë javë.

Sipas raporteve të ndryshme,trajneri i Samporias është zgjedhja e Maldinit, dhe kështu një marrëveshje është e afërt,përcjell ORAinfo.

Nëse ai bashkohet me Rossonerët, atëherë ai mund të përdorë formacionin 4-3-1-2, siç ka bërë në Sampdoria. Prandaj, e ardhmja e Andre Silva mund të jetë ende në Milan, pasi më parë ka qenë e lidhur me një lëvizje tjetër këtë verë./ORAinfo/

Komento: