Trajneri italian: Ronaldo është ndryshe nga të tjerët – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Trajneri italian: Ronaldo është ndryshe nga të tjerët

22:42 | 04 Dhjetor 2020

Trajneri italian, Massimiliano Allegri, thotë se Ronaldo ëstë ndryshe në të tjerët.

Cristiano Ronaldo “është ndryshe nga gjithë lojtarët e tjerë” sipas ish trajnerit të Juventusit, Massimiliano Allegri – i cili thotë se portugezi ka në mentalitet fituesi më shumë se çdo lojtarë që ai ka punuar me të.

“Kam punuar më lojtar shumë të fort, sidomos mentalisht”, tha ai për The Times. Mbrojtës si Chiellini dhe Nesta, mesfushorë si Gattuso dhe Seedorf dhe sulmues si Ibrahimovic dhe Ronaldo”.

“Ronaldo është top lojtari sa i përket mentaliteti. Ronaldo ka një kokë ndryshe nga të tjerët. Ai ka fituar pesë Topa të Artë, pesë Liga të Kampionëve dhe një Kupë Europiane me Portugalinë, kështu që është shumë e vështtirë dhe është gjithmonë ai që bën dallimin. Çdo vit ka një objektivë të re”.

Komento: