Trajnerin që e kërkoi Milan, sot nënshkruan me gjigantin e madh

19:00 | 02 Qershor 2019

Simone Inzaghi, pritet të nënshkruajë një kontratë të re dhe të përmirësuar me Lazion këtë mbrëmje, pavarësisht lidhjeve të Juventus, Milano dhe Sampdoria.

Trajneri kishte dyshime për të ardhmen e tij dhe kërkoi rigjallërime duke shkuar në sezonin e ardhshëm që ekipi të forcohej,përcjell ORAinfo.

Sipas burimeve të shumta, Inzaghi kishte një marrëveshje themelore me drejtorin Igli Tare mbrëmë dhe do të takohet me Presidentin Claudio Lotito këtë mbrëmje.

Në atë takim, ai duhet të vërë një letër në një kontratë të re në qershor 2021, duke shtuar një vit për marrëveshjen e tanishme dhe me një pagë të përmirësuar./ORAinfo/

Komento: