Transferimi më i shtrenjtë në histori të Barçës po largohet

17:06 | 05 Janar 2019

Philippe Coutinho ka arsye për t’u shqetësuar.

Ylli i Barcelonës ka disa muaj që është në një nivel shumë më të ulët se sa pritej, gjë që i ka kushtuar me qëndrim në bankën rezervë dhe ka qenë pre edhe e kritikës e Valverdes dhe tifozëve përcjell ORAinfo.

Por, problemi nuk përfundon këtu. Coutinho, nënshkrimi më i shtrenjtë në historinë e Barcelonës, jo vetëm ka humbur vendin e tij në njëmbëdhjetëshe, por gjithashtu mund ta humbasësh atë në skuadër.

Braziliani mund të jetë ai që sakrifikon për të sjellë një yll të madh , si Mbappé, i cili mund të largohet nga PSG. ‘Cou’, ende ka vlerë të madhe të tregut dhe po kërkohet edhe në Premier League.

Barcelona nuk do të shikonte me sy të keq mundësinë e transferimit të saj në qoftë se në këmbim merr të njëjtën gjë që e ka paguar për të, 160 milionë euro./ORAinfo/

Komento: