Transferimit të Paquetas, ia sheh “sherrin” ky futbollist i Milanit

14:57 | 09 Dhjetor 2018

Që kur u kthye nga magjia e tij e kredisë në Genoa, Andrea Bertolacci ka patur pak kohë duke luajtur nën udhëheqjen e Gennaro Gattuso në Milano.

Prandaj, klubi mund të kërkojë të shkarkojë mesfushorin, ndoshta tashmë në janar përcjell ORAinfo.

Në fakt, siç raportohet nga Gazzetta, Genoa dhe Bologna janë të interesuar në shërbimet e tij.
Duke pasur parasysh se Milan tashmë e ka siguruar Paqueta, ekipi rossonerë është duke kërkuar edhe mesfushorë të tjerë, prandaj Bertolacci mund të detyrohet të largohet.

Kontrata e tij përfundon në verë dhe nuk do të ripërtërihet, që do të thotë që rossonerët mund ta lenë të shkojë në janar falas, ose për një pagesë shumë të vogël./ORAinfo/

Komento: