Tre persona humbën jetën në Zhur, arrestohet shoferi i kamionetës – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Tre persona humbën jetën në Zhur, arrestohet shoferi i kamionetës

17:15 | 23 Shkurt 2019

Sot në një aksident tragjik në rrugën Prizren-Zhur humbën jetën tre persona.

Një aksident tragjik ka ndodhur ditën e sotme në rrugën Prizren-Zhur.

Tre personata janë të familjes Sopa nga Zhuri, Babai (1969) dhe dy djemtë (1994) dhe (1996).

Shoferi i kamionetës nuk ka marrë lëndime dhe me urdhër të Prokurorit është dërguar në mbajtje.

“Nuk do dëshiroja asnjëherë që në rrugët e republikës së Kosovës të shihja kësi skena tragjike. Fatkeqësisht kemi tre vikimta nga ky aksident, hetuesit janë duke ndërmarr të gjitha veprimet me qëllim të zbardhjes së shkaqeve që erdhën deri te ky aksident”, ka thënë Gashi në një prononcim

Komento: