‘Tronditet’ Barcelona, Suarezi po transferohet tek kjo skuadër e njohur

15:27 | 04 Qershor 2019

Skuadra e Barcelonës është ‘tronditur’ nga lajmi i fundit.

David Beckham thuhet se dëshiron të nënshkruajë me Luis Suarezin me skuadrën e tij të MLS Inter Miami.

Ekipi i Miamit është në pronësi të ish-mesfushorit të Real Madridit dhe do të luajë sezonin e parë në MLS në vitin 2020.

Sipas Esport3, Beckham dëshiron Suarezin së bashku me disa emra të tjerë të mëdhenj që të marrin pjesë në projektin e tij të ri.

Sulmuesi urugajan ka kontratë me Barcelonën deri në vitin 2021.

Por tashmë 31-vjeçar, ai është i vetëdijshëm se një ofertë e tunduar nga Amerika do ishte e parezistueshme për të.

Komento: