Tronditet Zonja e Vjetër! – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Tronditet Zonja e Vjetër!

18:50 | 23 Shkurt 2019

Juventusi është pa Emre Can, Sami Khedira dhe Douglas Kosta për udhëtimin në Bolonjë, por Miralem Pjanic është i përfshirë edhe përkundër gripit.

Pjanic luajti i lënduar në humbjen e Ligës së Kampionëve 2-0 në Atletico Madrid përcjell ORAinfo.

Megjithatë, Pjanic është në skuadër që shkon në Stadio Dall’Ara, një nga vetëm tre mesfushorët.

Kjo është për shkak se Khedira është jashtë për një muaj pas operacionit të zemrës, Douglas Costa dhe Juan Cuadrado janë ende të lënduar, me Emre Can mund të pezullohet.

Skuadra e Juventusit për Bolonjën: Szczesny, Perin, Pinsoglio; De Sciglio, Chiellini, Caceres, Alex Sandro, Barzagli, Bonucci, Cancelo, Rugani, Spinazzola; Pjanic, Matuidi, Bentancur; Ronaldo, Dybala, Mandzukic, Kean, Bernardeschi./ORAinfo/

Komento: