Turqia goditet nga një tërmet tjetër i fortë – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Turqia goditet nga një tërmet tjetër i fortë

17:41 | 12 Mars 2023

Një tjetër tërmet i fortë godet Turqinë.

Një tërmet me magnitudë 4.3 ballë të shkallës Rihter goditi sot pjesën qendrore të Turqisë, njoftoi Instituti Sizmologjik Evropian-Mesdhetar (EMSC).

Siç thuhet, epiqendra e tërmetit ishte 22 kilometra në jugperëndim të Goksun dhe 63 kilometra në veriperëndim të Kahramanmaris, në një thellësi prej 10 kilometrash.

Turqia dhe Siria u goditën nga dy tërmete shkatërruese më 6 shkurt, me ç’rast vdiqën më shumë se 50,000 njerëz.

Komento: