U kërkua nga Milani, “bomberi” merr ftesë nga Mancini – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

U kërkua nga Milani, “bomberi” merr ftesë nga Mancini

20:00 | 15 Mars 2019

Menaxheri i ekipit kombëtar italian Roberto Mancini ka emëruar skuadrën që do të përdorë për të u përballur ,e Lihtenshtein dhe Finlandën.

Derisa Mario Balotelli dhe Andrea Belotti nuk janë thirrur, ylli i Sampdorias, Fabio Quagliarella ka qenë i suksesshëm dhe ka marrë një thirrjeje pas asaj që ka qenë një sezon mbresëlënës për të përcjell ORAinfo.

Nicolo Zaniolo është shpërblyer nga Mancini për atë që ka qenë një sezon mbresëlënës në Romë

Moise Kean, i cili përsëri ka filluar të luajë për Juventusin pas shpërthimit të tij kundër Udineses, gjithashtu është thirrur përsëri.

Skuadra e plotë: Portierët: Alessio Cragno (Cagliari), Gianluigi Donnarumma (Milan), Mattia Perin (Juventus), Salvatore Sirigu (Torino);

Mbrojtësit: Cristiano Biraghi (Fiorentina), Leonardo Bonucci (Juventus), Giorgio Chiellini (Juventus), Alessandro Florenzi (Roma), Armando Izzo (Torino), Gianluca Mancini (Atalanta), Cristiano Piccini (Valencia), Alessio Romagnoli Leonardo Spinazzola (Juventus);

Mesfushorët: Nicolò Barella (Cagliari), Bryan Cristante (Romë), Frello Filho Jorge Luiz Jorginho (Chelsea), Stefano Sensi (Sassuolo), Marco Verratti (Paris Saint Germain), Nicolò Zaniolo (Roma);

Sulmuesit: Federico Bernardeschi (Juventus), Federico Chiesa (Fiorentina), Stefan El Shaarawy (Roma), Vincenzo Grifo (Fribourg), Ciro Immobile (Lazio), Moise Kean (Juventus), Kevin Lasagna (Udinese), Leonardo Pavoletti (Cagliari) , Matteo Politano (Inter), Fabio Quagliarella (Sampdoria)./ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!