U kërkua nga Milani dhe Roma, lojtari i Barcelonës transferohet në Arsenal

08:30 | 05 Janar 2019

Deniz Suarez gjatë afatit të janarit të të largohet nga Barcelona për t’u transferuar në Arsenal.

Sky Sport Italia pretendon se mesfushori i Barcelonës, Denis Suarez, një objektiv dikur për Milanin dhe Romën, është në prag të bashkimit me Arsenalin, përcjell ORAinfo.

Lojtari spanjoll ka arritur t’i ketë vetëm gjashtë paraqitje me Barcelonën deri tani këtë sezon.

Ai kishte qenë i lidhur me një kalim Serie A të Milan apo Roma, por transferimi i guru Gianluca Di Marzio mban një marrëveshje të afërt me Gunners.

Trajneri Unai Emery tashmë e njeh Suarezin nga koha e tyre së bashku në Sevilla dhe pritet që gjatë afatit të janarit të bashkohen sërish në një skuadër. /ORAinfo/

Komento: