U kërkua nga shumë klube, sqarohet më në fund De Jong – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

U kërkua nga shumë klube, sqarohet më në fund De Jong

19:16 | 22 Shtator 2022

Frenkie de Jong, ka konfirmuar se ai kurrë nuk ka dashur të largohet nga Barcelona gjatë verës, pavarësisht se klubi dëshiron ta shesë atë dhe ka interes të madh nga Manchester United dhe Chelsea.

Gjendja e financave të Barcelonës dominoi tregun, me katalanasit të detyruar të shkarkojnë lojtarët për të balancuar librat dhe për të bërë të mundur regjistrimin e një skuadre të re, përcjell ORAinfo.

De Jong ishte padyshim një pasuri e shitshme, edhe nëse trajneri Xavi pohoi se ai ishte ende një lojtar ‘i rëndësishëm’.

United madje ra dakord për një tarifë prej 85 milionë eurosh me Barcelonën, megjithëse marrëveshja e propozuar u ngec në mënyrë kritike nga komplikimet në lidhje me pagat e shtyra që ende i detyroheshin lojtarit.

Zyrtarët e Old Trafford mbetën ende të sigurt për kompletimin e transferimit pavarësisht, por ai kurrë nuk kaloi te ekipi anglez./ORAinfo/

Komento: