U kritikua për taktikën e lojës, vjen reagimi i papritur i Gattusos – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

U kritikua për taktikën e lojës, vjen reagimi i papritur i Gattusos

18:24 | 04 Shkurt 2019

Zëvendëskryeministri i Italisë, Matteo Salvini, gjithashtu një tifoz i Milanit ishte pranishëm në ndeshjen mes Rossonerëve dhe Romëve dje në Stadio Olimpico.

Pas lojës, Salvini shfrytëzoi Gattuso, duke e kritikuar atë për mbajtjen e Calhanoglu në fushë për 90 minuta, pavarësisht nga një performancë e zymtë përcjell ORAinfo.

Në konferencën e tij për shtyp pas ndeshjes, Gattuso iu përgjigj kritikës së Salvinit , duke e refuzuar atë.

Kur u pyet për kritikën e Salvinit, Gattuso përgjigjet me “pyetjen tjetër ju lutem “, duke lëvizur në bisedë dhe duke refuzuar të flasë për zëvendëskryeministrin e diskutueshëm dhe me zë të lartë./ORAinfo/

Komento: