U KRY! De Ligt arrin marrëveshje me skuadrën gjigante – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

U KRY! De Ligt arrin marrëveshje me skuadrën gjigante

11:03 | 15 Maj 2019

Barcelona ka rënë dakord për një tarifë me Ajax për ta transferuar Matthijs de Ligt.

Holandezi është mbrojtur si një objektiv për skuadrat Paris Saint-Germain, Juventus, Bayern Munich, Liverpool dhe Barca pas një fushate të pabesueshme për gjigandët holandezë, përcjell ORAinfo.

De Ligt zbuloi fundjavën e kaluar se bisedimet ishin në vazhdim me Barcelonën. Kampionët spanjollë tashmë ka arritur ta rrëmbejë De Ligt dhe bashkatdhetarin Frenkie de Jong, i cili i kushtoi 65 milionë funte dhe do të bashkohet zyrtarisht në korrik./ORAinfo/

Komento: