U kry: De Ligt në fundjave arrin në Torino për testet mjekësore – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

U kry: De Ligt në fundjave arrin në Torino për testet mjekësore

10:06 | 12 Korrik 2019

Juventusi duket se përfundimisht është afër marrëveshjejes për mbrojtësin e Ajaxit Matthijs de Ligt pasi ata ngritën ofertën e tyre në 67 milionë euro plus bonuse.

Sipas Gazzetta dello Sport, agjenti Mino Raiola është në Milano për të arritur një marrëveshje përfundimtare me drejtorin sportiv të Juventus Fabio Paratici, përcjell ORAinfo.

Gazeta hedh poshtë interesimin e vonuar nga Manchester United dhe pret që De Ligt të nënshkruajë një kontratë pesëvjeçare me vlerë 12 milionë euro në sezon.

I ashtuquajtura ‘tymi i bardhë’ gjithashtu do të jetë në rrugën e saj pasi Zonja e Vjetër ngriti ofertën e tyre në 67 milionë euro plus bonuse.

E njëjta gjë po raportohet nga Corriere dello Sport dhe Tuttosport, të dyja të cilat pretendojnë se një zbulim i madh është i afërt.

Nëse gjithçka shkon mirë, 19-vjeçari mund të jetë në Torino këtë fundjavë për të përfunduar masën e tij të shumëpritur. /ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!