U KRY: Dështon transferimi i yllit të madh në ‘San Siro’ – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

U KRY: Dështon transferimi i yllit të madh në ‘San Siro’

17:22 | 31 Janar 2019

Gerard Deulofeut nuk do të transferohet në Milan.

Watfordi ka refuzuar një ofertë prej 25 milionë eurove që Milani ka dërguar për shërbimet e Gerard Deulofeut.

24-vjeçari kaloi te klubi anglez verën e kaluar për 15 milionë euro dhe që deri më tani ka realizuar 3 gola e 3 asistime për Watfordin.

Gazeta britanike “The Sun”, ka raportuar seWËatfordi është i qetë me situatën dhe ia ka bërë me dije Milanit se kërkon afër 35 milionë euro për shërbimet e spanjollit.

Deulofeu ishte pjesë e Milanit në formë huazimi nga Evertoni në vitin 2017.

Komento: