U kry: Higuain nesër teset mjekësore në Chelsea

16:02 | 17 Janar 2019

Chelsea thuhet se shpreson të përfundojë nënshkrimin me sulmuesin e Milanit, Gonzalo Higuain, përpara ndeshjes së tyre kundër Arsenalit të shtunën.

Sipas mediave britanike, Chelsea ka rënë dakord për një marrëveshje natën e kaluar për Higuain dhe kanë afat deri të mesditën e të premten për të regjistruar atë në skuadrën e tyre në Premier League kështu që ai mund të përballet me Arsenalin, përcjell ORAinfo.

Gazeta shpjegon se Bluesi do të sjellë argjentinasin një hua fillestare nga Juventusi deri në fund të sezonit me mundësi blerje të përgjithshme.

Për më tepër, opsioni do të jetë vetëm ‘i varur nga sa golat dhe paraqitjet që ai bën, si dhe se çfarë suksesi ka Chelsea’.

31-vjeçari gjithashtu do të jetë ‘në gatishmëri’ për një fluturim në Londër më vonë të enjten kështu që ai mund të nënshtrohet testeve mjekësore dhe të nënshkruajë kontratën e tij me anën e Maurizio Sarri para afatit të nesërm.

Higuain nuk ka filluar ndeshjën dje në Supercoppa për shkak të një ‘ethe’, edhe pse ai u shfaq si zëvendësues dhe nuk pranoi të përgjigjet në pyetjet rreth Chelseas. /ORAinfo/

Komento: