U kry! Icardi do ta vesh këtë fanellë

17:06 | 15 Dhjetor 2018

Mauro Icardi, është i gatshëm të nënshkruajë kontratën e re me Interin deri në vitin 2023, me vlerë prej 7 milion euro në vit plus shpërblime, raporton gruaja dhe agjentja e tij Wanda Nara përcjell ORAinfo.

Agjenti i lojtarit, i cili është edhe gruaja e tij, publikoi lajmin se marrëveshja është afër të arrihet.

“Është 00.30 dhe këtu po vazhdoj të lexoj faqet e rinovimit të kontratës për Mauro Icardi”.

Kjo lidhet me raportet tashmë ekzistuese që Interi ka dërguar dokumentet për të nënshkruar.

Një marrëveshje më në fund u arrit për të zgjatur kontratën e tij aktuale deri në qershor 2023 dhe sulmuesi do të fitojë € 7 milion në vit plus bonuse të shumta.

Mbetet të shihet se çka do të bëhet nga klauzola e lirimit të vendosur në € 110 milion, e cila vlen vetëm nga 1-15 korrik për klubet jashtë Italisë.

Negociatat janë tërhequr për muaj, por Icardi gjithmonë deklaroi dëshirën e tij për të qëndruar në San Siro, pavarësisht nga interesimi i lojtarëve të Real Madrid dhe Chelsea.

25-vjeçari ka shënuar 119 gola në 200 paraqitje konkurruese në një trofe të Interit./ORAinfo/

Komento: