U kry! Juventus transferon futbollistin e madh pas asnjë cent – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

U kry! Juventus transferon futbollistin e madh pas asnjë cent

12:59 | 24 Dhjetor 2018

Burime të shumëfishta tani zbulojnë se Juventusi ka një marrëveshje për të marrë Aaron Ramsey si një agjent i lirë nga Arsenali me një rrogë 10 milion euro në vit përcjell ORAinfo.

Kontrata aktuale e Uellsianit me Arsenalin skadon në qershor dhe nga muaji i ardhshëm ai do të jetë i lirë të negociojë me ndonjë klub tjetër.

Megjithëse Paris Saint-Germain janë në garë, raportohet se Interi nuk është pajtuar me kërkesat e pagave dhe është larguar.

Corriere dello Sport, Tuttosport, Sky Sport Italia dhe të tjerët me siguri thonë se Ramsey ka zgjedhur të bashkohet me Juventusin në verën e vitit 2019.

Pas thyerjes së bankës për marrëveshjen prej 31 milion euro për vit, Cristiano Ronaldo, Bianconerët janë të gatshëm të paguajnë 10 milionë euro për Ramsey, sepse ai arrin pa një tarifë transferimi./ORAinfo/

Komento: