U KRY! Kësaj skuadre do t”i takojë De Ligt

13:44 | 09 Janar 2019

Ylli i madh i Ajaxit, Matthijs de Ligt ka konfirmuar se ai do të qëndrojë te ekipi holandez,përkundër interesimit të madh të skuadrave të mëdha përcjell ORAinfo.

Juve konsiderohet si një nga favoritët për të nënshkruar De Ligt, i cili tashmë është kapiten i Ajax në vetëm 19 vjeç dhe ka fituar çmimin e Artë të Tuttosport të muajit të kaluar.

Megjithatë, mbrojtësi i Holandës i tha NOS: “Unë nuk kam frikë, por nuk dua të lërë Ajax në këtë afat transferimi.

“Ne kemi trofe për të fituar dhe ne të gjithë duhet të qëndrojmë kështu që ne mund të sjellim sukses në klubin tonë”, ka përfunduar ai./ORAinfo/

Komento: