U kry ! Këta fanellë do ta vesh Icardi

21:30 | 23 Shkurt 2019

Mauro Icardi pritet të humbasë edhe udhëtimin e së dielës në Fiorentina, por ndërkohë është raportuar se Interi i ka ofruar atij një kontratë të re me vlerë 6.5 milionë euro në vit përcjell ORAinfo.

Megjithatë, ai mbetet jashtë skuadrës dhe nuk pritet të marrë pjesë në udhëtimin e së dielës në Serie A në Fiorentinë.

Drejtori Beppe Marotta në mënyrë të përsëritur deklaroi se vendimi nuk kishte “asgjë të bëjë me kontratën”, por ato vazhdojnë pavarësisht nga agjenti i Icardi – dhe gruaja – Wanda Nara.

Sipas Corriere dello Sport, një propozim i ri është bërë nga Interi për një marrëveshje katërvjeçare me vlerë 6.5 milionë euro për sezon plus bonuse të lidhura me performancën.

Kjo është nën kërkesën, pasi Icardi donte një pagë prej 7.5 milion eurosh plus bonuse që do të sillnin deri në rreth 10 milion euro në vit./ORAinfo/

Komento: