U KRY! Këtë fanellë do ta vesh Isco – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

U KRY! Këtë fanellë do ta vesh Isco

17:46 | 23 Prill 2019

Sipas El Chiringuito TV në Spanjë, mesfushori spanjoll Isco do të mbetet në Real Madrid.

Gjatë këtij sezoni ka patur një spekullim të thellë se ku do të luajë 27 vjeçari në sezonin e ardhshëm, ndërsa Juventusi i kushton vëmendje të veçantë situatës së tij,përcjell ORAinfo.

Megjithatë që kur Zinedine Zidane u bashkua me klubin, ai ka luajtur dhe kjo pothuajse me siguri do të jetë një faktor në vendimin e tij për të qëndruar.

Është raportuar, megjithatë, se arsyet e futbollistit nuk janë të vetmit që kanë ndikuar në vendimin e tij, pasi ai është gati të bëhet një baba dhe ai ka vendosur të mos shqetësojë familjen e tij nga Madridi.

Ai dhe partneri i tij Sara Salamo thuhet se janë shumë të lumtur në kryeqytetin spanjoll dhe me të ardhmen e tij të futbollit që duket më i sigurt nën Zidane ai nuk sheh ndonjë arsye për ta ndryshuar atë./ORAinfo/

Komento: