U KRY! Këtë fanellë do ta vesh Silva

23:13 | 15 Janar 2019

Tetë gola të shënuar në La Liga dhe një vlerësim i lartë i marrë nga trajneri dhe menaxhmenti.

Andre Silva përfundoi 2018 me Sevillen dhe ndjen se në 2019 ai do të jetë ende në Spanjë sepse ndjenja me mjedisin po bëhet më e fortë, kështu që ai ka vendosur të mbetet në Spanjë përcjell ORAinfo.

Sulmuesi portugez është në huazim nga AC Milan, për të cilin klubi Andalusian ka paguar 4 milionë euro dhe do të duhet të paguajë edhe 39 milionë të pagueshëm gjatë disa viteve për ta shpenguar lojtarin.

Një nga investimet më të shtrenjta në historinë e Seviljes, por vendimi është me të vërtetë i qëlluar./ORAinfo/

Komento: