U KRY! Kjo është fanella e re Rodriguez

21:27 | 24 Shkurt 2019

Sipas asaj që është raportuar nga gazeta e Spanjës Marca, Cristiano Ronaldo e ka ftuar ish-shokun e tij të Real Madridit, James Rodriguez, në mënyrë që kolumbiani të bashkohet me të në Torino në Juventus.

Ronaldo u bashkua me Juve nga Real Madridi në verë; duke shkuar për 110 milion euro dhe duke fituar më shumë se 30 milion euro në vit në Bianconero përcjell ORAinfo.

James Rodriguez është aktualisht në mes të vitit të tij të dytë të një kredie dyvjeçare me Bundesligën gjermane Bayern Mynih. Rodriguez ka sinjalizuar synimet e tij për të mos e bërë qëndrimin e tij në Bavari .

Juventusi është konsideruar si kandidat kryesor për ta rrëmbyer e James Rodriguez ./ORAinfo/

Komento: