U KRY! Ky është ekipi i ri i Asensios

12:00 | 08 Maj 2019

Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp ka vendosur të bëj përpjekjen e tij për të nënshkruar mesfushorin e Real Madrid, Marco Asensio.

Gjermani nuk ka gjasa të bëjë shumë ndryshime në një skuadër që ka bashkuar një sfidë të fortë si në Ligën Premier dhe në Ligën e Kampionëve, por ka një dëshirë për të forcuar në një numër pozicionesh, përcjell ORAinfo.

Liverpooli është lidhur me një qëndrim ndaj Asensio që nga fillimi i vitit 2019, pavarësisht se lojtari është konsideruar si një pjesë e rëndësishme e planeve të ekipit të parë të Zinedine Zidane.

Megjithatë, sipas raporteve në Spanjë, Liverpuli është i gatshëm të bëjë një qasje të madhe para për yllin e Spanjës në muajt e ardhshëm./ORAinfo/

Komento: