U kry: Macelo i bashkohet gjigantit në Serie A – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

U kry: Macelo i bashkohet gjigantit në Serie A

09:13 | 02 Shkurt 2019

Marclo duket se e ka ndarë mendjen të larohet nga Real Madrid, për t’u transferuar në Serie A.

Është Juventusi që ka përgatitur një ofertë prej 45 milionë euro për yllin e Real Madrid, duke i ofruar edhe një pagë prej 12 milionë euro në vit.

Interesimi i Juventusit për Marcelon nuk është diçka e re, dhe në këtë transferim të mundshëm thuhet se mund të ndikojë miqësia e brazilianit me Cristiano Ronaldon, që të njëjtën rrugë ndoqi verën e kaluar.

Sipas edicionit të sotëm të ‘Tuttosport’, ky marrëveshje mund të arrihet në verën e vitit 2019, përcjell lajmi.

Paratë për transferimin e Marcelo, Juventus do t’i grumbullojë nga shitja e Alex Sandros, që thuhet se do t’i bashkohet Chelsea në Premierligë.

Komento: