U kry: Milan arrin marrëveshje për transferimin e sulmuesit të njohur

11:53 | 30 Dhjetor 2018

Milan po punon për të sjellë një sulmues të ri te Milanello.

Sipas burimeve të medimut spanjoll Estadio Deportivo, Rossonerët kanë arritur marrëveshje me Sevillen për huazimin e Luis Muriel deri në fund të sezonit, përcjell ORAinfo.

Mundësia e një opsioni për të blerë në marrëveshje është ende e paqartë.

Muriel është 27 vjeçar dhe është një nga sulmuesit më të mirë Kolumbian.

Me transferimitn e këtij lojtarit po realizohet një nga dëshirat e Gattusos i cili kishte kërkuar transferimin e lojtarit. /ORAinfo/

Komento: