U kry!! Milan po e transferon golashënuesin më të mirë – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

U kry!! Milan po e transferon golashënuesin më të mirë

21:03 | 04 Shkurt 2019

Sipas asaj që është raportuar nga La Repubblica, AC Milan kishte skautët për të përcjellë yllin e e Katarit, Almoez Ali, i cili aktualisht luan për Al-Duhail.

Almoez Ali përfundoi si golashënuesi më i mirë i Kupës së Azisë 2019, duke shënuar 9 gola në 7 ndeshje – duke përfshirë katër në një ndeshje kundër Koresë së Veriut në fazën e grupeve përcjell ORAinfo.

Ali, 22 vjeç, thyen rekordin për golat e shënuar në një Kupë Aziatike të vetme dhe La Repubblica shkruajnë se AC Milan kishte interesin e tyre te ky futbollist.

Milan mund të bënte një lëvizje për Almoez Aliun në verë./ORAinfo/

Komento: