U kry! Milan po e transferon yllin e madh të Juventusit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

U kry! Milan po e transferon yllin e madh të Juventusit

16:02 | 24 Shkurt 2019

AC Milan do të bëjë një tjetër përpjekje për të nënshkruar Moise Kean nga Juventus këtë verë, raporton Calciomercato përcjell ORAinfo.

Sulmuesi 18-vjeçar konsiderohet si një nga lojtarët më premtues italian dhe ishte subjekt i disa ofertave të kredisë në dritaren e transferimit të dimrit.

Milan thuhet se është një prej atyre skuadrave dhe ende ka shpresë për të nënshkruar Kean nga rivalët e tyre, pavarësisht nga ardhja e Krzysztof Piatek.

Megjithatë, Juventusi është i vendosur të mbajë sulm ndaj sulmuesit, kështu që rossonerët duhet të bëjnë një ofertë të madhe për t’i bindur ata për të diskutuar një marrëveshje./ORAinfo/

Komento: