U kry! Milan shet atë që u konsiderua si yll i ardhshëm

16:50 | 12 Janar 2019

Alen Haliloviç, është i gatshëm të largohet nga AC Milan pas vetëm gjashtë muajve të kaluar në San Siro.

Kroati ka luajtur vetëm 60 minuta në Europa League këtë sezon dhe sipas Sky Sport Besiktas janë të interesuar në ish Hamburger SV. Operacioni që duhet ta sjellë atë në Turqi ka hyrë tashmë në fazën përfundimtare, përcjell ORAinfo.

Calciomercato.com raporton ekskluzivisht se AC Milan duhet të fitojë me një tarifë prej € 1 deri në 1.5 milion me 20% të kësaj shume që do t’i dedikohet ish-klubit Hamburger që kanë një klauzolë të shitur./ORAinfo/

Komento: