U kry: Nesër arrin në San Siro transferi më i ri i Milanit

10:34 | 20 Janar 2019

Milan njoftohet se ka rënë dakord për një marrëveshje për lojtarin e Sportingut, Tiago Djalo dhe ai do të nënshkruajë nesër kontratën.

Sipas Sky Sport Italia, të dy klubet finalizuan kushtet dhe ai do të jetë në Itali për të vënë firmën në kontratë.

Lazio, Manchester United dhe Manchester City kanë qenë gjithashtu duke ndjekur mbrojtësinë 18-vjeçar.

Besohet se Sporting përfshinte një klauzolë të veçantë që siguroi Milanin se nuk mund ta shesë Djalon tek rivalët e tyre Benfica dhe Porto. /ORAinfo/

Komento: