U kry: Rabiot po transferohet te gjiganti tialian

12:20 | 08 Maj 2019

Juventus po synon që të transferojë pa e shpenzuar asnjë cent mesfushorin e PSG-së, Adrien Rabiot.

Pasi siguroi ardhjen e Aaron Ramsey në një transferim të lirë, Fabio Paratici dëshiron të sjellë një lojtar tjetër në një mënyrë të ngjashme dhe emri është ai i Adrien Rabiot, i cili do të largohet nga PSG në fund të sezonit pas kontratës së tij në frëngjisht mbaron kapitali, përcjell ORAinfo.

Në ditët e fundit Paratici ishte në Paris për të paraqitur ofertën e Juventusit tek agjenti i mesfushorit francez, i cili, sipas Tuttosport, do të jetë i intriguar nga mundësia e një aventure në Serie A.

Megjithatë, kampionët italianë do të duhet të merren me konkursin e Tottenham dhe Real Madrid.
Juventus prej kohësh e ka monitoruar situatën e Rabiot te PSG. /ORAinfo/

Komento: