U kry! Ramsey do ta bartë fanellën e gjigantit evropian

11:58 | 14 Janar 2019

Juventusi është afër përfundimit të nënshkrimit të mesfushorit të Arsenalit, Aaron Ramsey, raporton La Gazzetta dello Sport përcjell ORAinfo.

Uellsiani i nënshtrohet pjesës së parë të testeve mjekësore në Londër dje dhe në ditët e ardhshme, agjenti i tij do të takohet me Juven për të vënë në letër letërnjoftimin se do të shohë Ramsey të bashkohet me Zonën e Vjetër për katër sezonet e ardhshëm.

Ramsey do të nënshkruajë një kontratë prej 6.5 milionë eurosh dhe La Gazzetta dello Sport, konfirmojnë raportin tonë ekskluziv për lëvizjen e mundshme të Ramsey-t në Juventus./ORAinfo/

Komento: