U kry: Spalleti po shkarkohet, ky është trajneri i ri i Interit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

U kry: Spalleti po shkarkohet, ky është trajneri i ri i Interit

11:47 | 04 Shkurt 2019

Ish-mesfushori i Interit, Esteban Cambiasso thuhet se mund ta zëvendësoj Luciano Spallettin.

Gazzetta dello Sport dhe Corriere della Sera shkruajnë se fati i Spallettit do të vendoset në ndeshjen e ardhshme të Interit kundër Parmas, përcjell ORAinfo.

Për më tepër, mediat raporojnë se emri i Cambiassos ka dal se fundmi në tavolinë, pasio Antonio Conte nuk do të marrë përsipër drejtimin e Interit në mesin e sezonit.

Argjentinasi bëri mbi 400 paraqitje për Interin në mes të 2004 dhe 2014, duke fituar pesë Scudetti dhe një Ligë të Kampionëve.

Ai gjithashtu ka përvojë stërvitore, duke qenë se ai aktualisht është asistent i shefit të Kolumbisë dhe fshatit Jose Pekerman. /ORAinfo/

Komento: