U kry: Suarez sot zyrtarizohet të gjiganti anglez – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

U kry: Suarez sot zyrtarizohet të gjiganti anglez

15:31 | 29 Janar 2019

Arsenal e ka marrë seriozisht afatin e transferimeve të janarit.

Denis Suarez do të zyrtarizohet sot te Arsenali. Marrëveshja me Barcelonën është arritur dhe mungon vetëm zyrtarizimi.

Arsenal do të paguaj 2.5 milionë euro për Suarez si huazim deri në fund të sezonit.

Për futbollistin nuk a kontratë të përcaktuar për një opsion blerjeje, kështu që nëse Arsenali vendos të transferojë atëm do të duhet të negociojë një çmim nga e para.

Sevilla dhe Betis kanë qenë dy skuadrat e tjera të interesuara për Suarez, por që ai ka zgjedhur Arsenalin.

Komento: