U KRY! Ylli i madh nënshkruan me Barcelonën – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

U KRY! Ylli i madh nënshkruan me Barcelonën

15:37 | 30 Janar 2019

Barcelona ka rënë dakord për një zgjatje të kontratës me mbrojtësin Jordi Alba pas negociatave të gjata, raporton Cadena Ser përcjell ORAinfo.

Kontrata e Alba në Camp Nou ka hyrë në 18 muajt e fundit, pavarësisht se spanjolli është mbrojtësi i Barçës në të majtë dhe në formë të mirë.

Megjithatë, raporti thotë se një marrëveshje e re do ta shohë atë të qëndrojë në Blaugrana deri në verën e vitit 2024 – e cila ka gjasa ta shohë atë të përfundojë karrierën e tij në klub.

Alba ka luajtur më shumë se 250 ndeshje për Barcën pas lëvizjes së tij të vitit 2012 nga Valencia me rinovimin e tij të fundit të shënuar në vitin 2015./ORAinfo/

Komento: