U ndoq nga qindra persona live sulmi në Zelandën e Re, por askush nuk lajmëroi rastin – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

U ndoq nga qindra persona live sulmi në Zelandën e Re, por askush nuk lajmëroi rastin

16:40 | 19 Mars 2019

Bota u tronditë nga sulmi që ndodhi në Zelandën e Re.

Janë qindra njerëz që e kanë ndjekur drejtpërdrejtë sulmin në Christchurch që ndodhi javën e kaluar në Zelanden e Re.

Por asnjë nga këta nuk kishte alarmuar se po ndodhte diçka.

Në videon që zgjat 17 minuta të publikuar nga sulmuesi, shihet duke e përgatitur këtë sulm.

Po ashtu aty shihet teksa merr armët dhe fillon të gjuaj mbi viktimat, duke lënë kështu 50 të vdekur, dhe dhjetëra të tjerë të plagosur.

Lajmin i parë për ngjarjen erdhi tek pas 12 minuta të përfundimit të video, bën të ditur zyrtarët e facebook në një konferencë për media, shkruan Der Spiegel përcjellë Klan Kosova.

Ky publikim u pa nga njerëzit më shumë se 4 mijë herë para se të fshihej nga rrjetet sociale.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!