U tha se është i lënduar, Celina tregon a do të luajë në ndeshjen e 7 qershorit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

U tha se është i lënduar, Celina tregon a do të luajë në ndeshjen e 7 qershorit

21:13 | 31 Maj 2019

Celina do të luajë në ndeshjet që Kosova do t’i zhvillojë gjatë qershorit.

Bersant Celina është i gatshëm të paraqitet për Përfaqësuesen e Kosovës në dy ndeshjet shumë të rëndësishme të qershorit.

‘Dardanët’ më 7 qershor zhvillojnë ndeshjen e dytë kualifikuese për Euro 2020 kundër Malit të Zi, ndërsa tre ditë më vonë udhëtojnë në drejtim të Bullgarisë, me të cilën kombëtare kanë barazuar 1:1 në stadiumin ‘Fadil Vokrri’.

Bernard Challandes në këtë grumbullim është duke u përballur me shumë lëndime të lojtarëve, dhe në dyshime ishte vënë edhe Bersant Celina.

Por, lojtari përmes një postimi në Instagram, ka konfirmuar se është i gatshëm për ndeshjet e radhës së Kosovës.

Komento: