UEFA ia “terron” Milanit me lajmin e fundit

21:56 | 06 Janar 2019

AC Milan i është dhënë deri në qershor 2021 për të përmbushur rregullin e UEFA-s, madje edhe rregullin financiar të Fair Play ose të përballet me një ndalim një sezoni nga ndeshjet evropiane, përcjell ORAinfo.

Sipas rregulloreve të UEFA-s, çdo klub që shpenzon më shumë se sa të ardhurat që gjeneron përballet me sanksione të mundshme, duke përfshirë, në rrethana të caktuara, një ndalim nga garat e drejtuara nga UEFA.

UEFA tha se Milan do të ndalohej të merrte pjesë në garën e ardhshme të UEFA-s për të cilën do të kualifikohej në dy sezonet 2022/23 dhe 2023/24 “nëse klubi nuk do të ishte në përputhje me 30 qershor 2021.

UEFA gjithashtu tha se skuadra e Milanit në çdo rast do të kufizohej në 21 lojtarë në garën evropiane për dy sezonet e ardhshme./ORAinfo/

Komento: