UEFA ka një lajm fantastik për Milanin

11:01 | 06 Dhjetor 2018

Milani pret vendimin e Dhomës së Gjyqtarëve të UEFA-s, e cila duhet të mbërrijë mes të premtes dhe të mërkurës.

Sipas raporteve të Tuttosport, pas takimit të 20 nëntorit të kaluar, klubi i Rossonerëve mund të shmangë goditjet, shkruan Indeksonline.

Opsioni më i cituar është sanksionet ekonomike, me një pjesë të paguhet menjëherë dhe dy të tretat e tjera në varësi të objektivave ekonomike dhe financiare të marrëveshjes së mundshme.

Përveç gjobës, UEFA mund të parandalojë Milanin nga modifikimi i listës së Europa League dhe blerjet e reja do t’i nënshtrohen shitjeve me vlerë të barabartë ose më të madhe.

Komento: