UEFA nis zyrtarisht hetimet, Manchester City largohet nga Liga e Kampionëve? – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

UEFA nis zyrtarisht hetimet, Manchester City largohet nga Liga e Kampionëve?

11:33 | 16 Maj 2019

Është prishur festa të kampioni i Premierligës Angleze. Kjo pasi Manchester City edhe zyrtarisht do të përballët me drejtësinë.

City po hetohen nga UEFA për shkelje të rregullave të Fair Playt financiar.

Nëse shkeljet konfirmohen, atëherë Manchester City do të përjashtohet për një vit nga Liga e Kampionëve.

Skuadra angleze ka bërë blerje të mëdha që kur pronësinë e mori sheiku nga Abu Dhabi, Mansour bin Zayed Al Nahyan.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!