UKRY!Në janar Arsenali transferon futbollistin e Barcelonës

15:01 | 16 Dhjetor 2018

Arsenali i është ofruar mesfushori i Barcelonës, Denis Suarez për një çmim të prerë prej 14 milionë funte dhe do ta transferojë në janar, raporton Independent përcjell ORAinfo.

Suarez ka luftuar për një kohë të rregullt në Camp Nou këtë sezon, duke bërë vetëm pesë paraqitje në të gjitha garat dhe klubi është i gatshëm ta lërë të largohet muajin e ardhshëm.

Bosi i Arsenalit Unai Emery do të jetë i njohur me aftësitë e Suarez pasi mesfushori kaloi një sezon të huazuar në Sevilla në vitin 2014./ORAinfo/

Komento: