Urime! Nisin punimet për ndërtimin e Stadiumit Nacional të Kosovës – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Urime! Nisin punimet për ndërtimin e Stadiumit Nacional të Kosovës

12:31 | 12 Korrik 2019

Kanë nisur punimet për stadiumin nacional të Kosovës.

Zyrtari i lartë i Ministrisë së Sportit, Florim Kryeziu, i ka publikuar disa foto dhe një video ku shihen punimet që kanë nisur për jetësimin e stadiumit ultra-modern, që do të zhvillohet në afërsi të Drenasit.

Stadiumi nacional i Kosovës ka nisur të jetësohet.

Në fakt, sot kanë nisur punimet për ndërtimin e stadiumit ultra-modern, i cili do të ndërtohet në magjistralen Prishtinë – Drenas.

Florim Kryeziu, udhëheqës i divizionit për infrastrukturë sportive në Ministrinë e Sportit i ka publikuar disa fotografi dhe një video në Facebook, ku shihet fillimi i punimeve në stadiumin kombëtar, shkruan express.

“Stadioni Kombëtar do bëhet”, ka shkruar zyrtari i lartë i MRKS-së.

Siç dihet, javë më parë ishte zbuluar projekti i stadiumit nacional, të cilin e ka dizajnuar një kompani turke, e cila e kishte fituar tenderin.

Stadiumi nacional pritet të kushtojë afro 50 milionë euro.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!