Vajza publikon një video të rrallë të Hamëz Jasharit, dëgjohet rrëfimi patriotik i tij – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Vajza publikon një video të rrallë të Hamëz Jasharit, dëgjohet rrëfimi patriotik i tij

17:35 | 16 Janar 2019

Adem dhe Hamëz Jashari njiheshin për trimëri, këtë e dëshmon edhe një video e publikuar në rrjetet sociale se fundmi.

Besarta Jashari, e bija e heroit legjendar Hamëz Jashari ka publikuar një audio-regjistrim i cili flet për guximin, sakrificat si dhe përkushtimin për lirinë e vendit të babait të saj.

Megjithëse kanë kaluar 20 vite që kur ka përfunduar lufta, Besarta thotë se fjalët e Hamzës janë dëshmi se si duhet atëdheu e liria.

Mes tjerash, gjatë këtij rrëifmi ajo thotë se përjeton edhe harmoninë familjare!

Komento: