Valverde me këto dy transferime do ta “dridh” botën e futbollit

10:34 | 17 Dhjetor 2018

Barcelona do të rinovojë interesin e tyre në dyshen e Ajaxit, Frenkie de Jong dhe Matthijs de Ligt në ditët në vazhdim raporton e përditshmja spanjolle, Mundo Deportivo përcjell ORAinfo.

Ernesto Valverde, i ka bërë thirrje përfaqësuesve të klubit që të zhvillojnë bisedime me Ajaxin kur ata të mblidhen së bashku për Ligën e Kampionëve në Nyon të hënën.

Manchester City, PSG, Bayern dhe Juventus kanë shprehur të gjithë dëshirën për të nënshkruar dyshen e talentuar holandeze./ORAinfo/

Komento: