Valverde: Nuk e dua këtë lojtar te Barça

17:08 | 16 Dhjetor 2018

Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde nuk është i interesuar të nënshkruajë një qendër të re në dritaren e transferimit të janarit, pavarësisht se fliste për një lëvizje për Andreas Christensen të Chelsea përcjell ORAinfo.

Një raport në Sport të shtunën ka pohuar se katalanasit kanë bërë një ofertë kredie për Christensen, i cili bëri vetëm një paraqitje të Premier League nën urdhrat e Maurizio Sarri këtë sezon, si pjesë e një plani të paparashikuar për të mbuluar dëmtimin e Samuel Umtiti.

Futbollisti franceze është anashkaluar me një problem të gjurit dhe Barca thuhet se nuk dëshiron të lihet në mbrojtje, sidomos duke pasur parasysh lëndimet e vazhdueshme të Thomas Vermaelen./ORAinfo/

Komento: